MİM85′ de neler yapıyoruz?

06/09/2016 • Ana Sayfa Slider

 

NELER YAPIYORUZ?

Hızla değişen dünyamızı çeşitli boyutlarıyla anlamak, her geçen gün daha da zorlaşıyor. İnternetin şüphesiz sunduğu sınırsız imkanlar olduğu kadar dijital dünyanın getirdiği karşılıklı paylaşım, birlikte öğrenme ve üretme  eksikliği olduğu da bir gerçek. Kendimize biraz olsun alan yaratma ve özgürleşme isteği, bizi  Mim85 Kültür Sanat Platformu’nu oluşturmaya iten en temel nedenlerden biri oldu. Burası hep birlikte yaşanan, kültürün interaktif bir şekilde paylaşıldığı, sanatın bütün boyutlarıyla ele alındığı, her yaşa hitap eden bir Merkez.

2000 yılından günümüze çalışmalarını aralıksız sürdüren Mim85 Kültür Sanat Platformu, katılımcılarının ilgi alanları doğrultusunda uzman eğitmenlerinin objektif yaklaşımla ele aldığı kültürel, sanatsal, tarihsel ve sosyolojik temelli seminerlerine devam ediyor. Mim85’deki dersler, görsel ve işitsel sunumlar eşliğinde gerçekleştiriliyor ve yenilikçi tavırdan asla ödün verilmiyor Seminerlerimizi katılımcılarımızın taleplerini de dikkate alarak, dünyanın değişen dinamiklerini anlamaya yardımcı olacak şekilde planlıyoruz.

Kültür ve sanatı katılımcılarla birlikte, hayatın içinde yaşayarak solumayı hedefleyen Mim 85’in bünyesinde seminerlerin yanı sıra, workshop’lar, yurtiçi ve yurtdışı geziler ve diğer sanat hizmetleri de yer alıyor.

2016 yılı itibari ile Mim85 Kültür Sanat Platformu; bireysel eğitimlerinin yanısıra Mim Art Project (MAP) başlığı altında yeni bir oluşumla da sanat alanında kurumsal eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. İnsan kaynakları yönetimlerinin artık arkaik kalan eğitim planlamalarına alternatif modeller sunan MAP; profesyonel kadrosu ile sanat eğitimlerinden kurum koleksiyonu oluşturmaya, ulusal ve uluslararası sanat gezilerinden sanatsal etkinlik yönetimine kadar çok sayıda alanda Türkiye’nin önde gelen şirketlerine danışmanlık hizmeti veriyor.

 

 

18 yıldan bu yana Mim85’in çatısı altında bir araya gelenler ile gezdik, gördük, dostluklar edindik, bilgilendik, denedik ve uyguladık ama en önemlisi hayat bizi zorlayınca bakış açımızı değiştirmeyi öğrendik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

« »