PİRAYE ERDOĞAN

06/09/2018 • Eğitmenler

Piraye Erdoğan

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek tamamladığı tahsil hayatından sonra, reklam sektöründe 28 yıl çalıştı.

Çok severek yaptığı ve üst düzey yöneticiliğe kadar yükseldiği işine rağmen, kendini ilk bildiği zamanlardan beri ona eşlik etmiş olan “ bulmam gereken bir şey var” hissini bir türlü yenemiyordu. Üstesinden gelebilmek için kişisel gelişim ve psikoloji başlıklarında sayısız kitap okudu, yurtiçinde ve yurtdışında pek çok kurs ve seminere katıldı. Hiçbirinde aradığı kalıcı sonuçları bulamadığından o güne kadar denediği tüm yolları bir kenara bıraktığı, kendini sosyal olarak da tamamen kapattığı bir dönem yaşadı. Bu dönemde “o kafadaki hiç susmayan ses”in ve “gerçeğin” peşine düşmeye karar verdi. Böylelikle kendini içinde bulduğu, ‘insan zihni ve kurguladığı sahte benlik’ ile ilgili araştırmaları, ona ilk kez doğru hedefe doğru ilerlediği hissini yaşattı.

İnsan zihni ve sahte benlik konularında edindiği bilgiler, 2012 yılında tanıştığı ‘Nefes’ ile birleştiğinde arayışı da mutlu sona erdi. Kendi yaşamında bolluk, neşe ve yaratıcılık ile dolu bir yaşama geçiş yaparken, nefesin özgürleşmesinin fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda ne denli etkin bir dönüşüm aracı olduğunu gördükçe, bu herkesle paylasmak isteği bir tutkuya dönüştü. Önce Nefes Koçu, daha sonra ise Nefes Eğitmeni oldu.

Zihin konusunda edinmiş olduğu bilgileri ve ulaştığı anlayışı nefes ile birleştirmenin bir insanın yaşamında kalıcı dönüşümü sağlamak için en etkili formül olacağını, kendi dönüşümünü de izleyerek kavradığında yönü daha da netleşti. Kendi geliştirdiği özel bireysel çalışma içeriğinde zihin dönüşümü ile nefesi biraraya getirdi. Bu farklı metodun çalıştığı kişilerdeki etkisi ve yakaladığı başarı, daha çok kişiye ulaşabilme arzusunu ortaya çıkardı ve böylelikle “Özgür Zihin Özgür Nefes “ programı doğdu.

Delphin Piraye, bugün “ nefes almanın ve olabilmenin keyfini sürmek” olarak özetlediği yaşamında her sabah aynı tutkuyla güne başlıyor:

“ İnsanların zihin ve nefeslerini özgürleştirip, tam da istedikleri yaşamı oluşturmalarına yardımcı olmak”

Comments are closed.

« »