MİM ART PROJECT

MAP / Mim Art Project

Çağdaş Sanat Hakkında Her Şey

Ulusal ve uluslararası sanat ortamında birbiri ardına açılan sergiler, sanat fuarları ve bienaller bir çoğumuz için hala anlaşılması zor, uzmanlık isteyen, kafamızı karıştıran alanlar olarak görülüyor.  Oysa her dönem kendi sanatını yaratıyor. Her disiplinde olduğu gibi çağdaş sanat da, kendi dili, kavramları, teorisi ve pratiği olan bir alan.  Bu serüveni takip etmek, sanatta değişen ve dönüşen süreçleri anlamak sanat/hayat birlikteliğinin en yoğun yaşandığı günümüzde neredeyse bir zorunluluk. MAP işte bu “zorunluluğun” farkında olarak çağdaş sanata dair ne bilmemiz, neleri görmemiz ve neleri anlamamız gerektiği konusunda hizmet vermeyi amaçlıyor. Çağdaş sanat odaklı eğitimler, yurtiçi ve yurtdışı geziler, galeri ve atölye ziyaretleri, Art Walk’lar, koleksiyoner gezileri MAP’in yoğunlaştığı başlıca alanları oluşturuyor. Tüm bunların yanı sıra, bu alana ilişkin koleksiyon gerçekleştirme, koleksiyon geliştirme ve sanat ortamına daha bilinçli oyuncular yetiştirmek de MAP’in yakın ve uzun vadeli hedeflerinden bir kaçı…

 

Çağdaş sanatı öğrenmek, günümüz sanatına ilişkin bilgi edinmek için, bu konuya ilgi duyan herkesi eğitim seminerlerimize ve gezilerimize bekliyoruz.

 

1.BİENAL ROTAMIZ:

-9 Ekim Cuma günü Doç.Dr.Esra Aliçavuşoğlu ile Bienal kapsamında; İstanbul Modern ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu gezilecektir.

-10 Ekim Cumartesi günü Doç.Dr.Esra Aliçavuşoğlu ile Bienal Kapsamında; İstanbul Modern ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu gezilecektir.

NOT: Yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecek olan Bienal gezilerimiz İstanbul Modern’in önünde saat:10:45 ‘te  başlayıp saat 14:00 ‘da Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda son bulacaktır.

2.BİENAL ROTAMIZ:

16 Ekim Cuma günü Ayşegül Sönmez ile Bienal Kapsamında; Firuzağa Mahallesi Masumiyet Müzesi İtalyan Lisesi, Otopark (Çukurcuma), The House Hotel (Galatasaray),Arter ve Pera Müzesi gezilecektir.

17  Ekim Cumartesi  günü Ayşegül Sönmez ile Bienal Kapsamında;Firuzağa Mahallesi Masumiyet Müzesi,  İtalyan Lisesi, Otopark (Çukurcuma), The House Hotel (Galatasaray),Arter ve Pera Müzesi gezilecektir.

NOT;Yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecek olan Bienal gezilerimiz Firuzağa Mahallesi Masumiyet Müzesi önünde saat 10:45’te başlayıp saat 14:00’da Pera Müzesi’nde son bulacaktır.

ARTWALK

23 Ekim Cuma günü Doç.Dr.Esra Aliçavuşoğlu ile AK Sanat, Salt Beyoğlu, Mısır Apartmanındaki galeriler gezilecektir.

24 Ekim Cumartesi günü Ayşegül Sönmez ile AK Sanat, Salt Beyoğlu, Mısır Apartmanın daki galeriler gezilecektir.

NOT: Yukarıda belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecek olan gezilerimiz saat 11:00′ da Beyoğlu AK Sanat’da başlayıp saat 14:00’da Mısır Apartmanı gezildikten sonra son bulacaktır.

[print_gllr id=1110 display=short]

Comments are closed.