Mim Art Project ( MAP )

05/02/2016 • Ana Sayfa Slider


HAKKIMIZDA

LeoBurnett’in ünlü sözüdür:“Hayata karşı meraklı olmak, muhteşem yaratıcı insanların en büyük sırrıdır.” Hızla akıp giden hayatı yakalamak, yakalarken de farklı bir yoldan yürüyerek ayrışmak, elbette kolay değil. İşte bu yol Burnett’ın da dediği gibi meraklı olmaktan geçiyor. Herkesten farklı bir vizyona sahip olmak, kavramlara tek boyutlu değil, çeşitli açılardan bakabilmek, geniş yelpazede düşünme yetisi kişiyi şüphesiz daha yaratıcı ve verimli yapıyor. Tüm bunlar için elimizdeki en büyük silahlar ise kültür ve sanat.

Bu perspektiften hareket ederek kurumlara, gruplara, bireylere kültür ve sanat danışmanlığı hizmeti veren Mim Art Project (MAP) 2015 yılında başladığı faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. 1985 yılından beri İstanbul Nişantaşı’ndaki mekanında kültür sanat platformu olarak faaliyet gösteren Mim85’in deneyimini de arkasına alan MAP, kısa zaman içinde Türkiye’nin önde gelen kişi ve kuruluşlarına kültür ve sanat danışmanlığı vermeye başladı.

Kurumların kimliğine ve vizyonuna uygun, hedef kitlelerine, üst ve orta düzey çalışanlarına yönelik sanat danışmanlığı / sanat eğitimi danışmanlığı yürüterek kurumların iç ve dışitibarlarını ve algılarını yükseltmelerini hedefleyen MAP, Türkiye’de özellikle son yıllarda büyük gelişim gösteren sanat piyasasına bilinçli, yeni oyuncular kazandırmayı da amaçlıyor. MAP bünyesinde uluslararası sanat ilişkileri ve sanat danışmanlığı, Sema Şener, VeraKoronyo ve Esra Aliçavuşoğlu’ndan oluşan bir yürütme kurulu tarafından hayata geçiriliyor. Kendi alanlarında uzman, akademik ve profesyonel isimler, MAP’in danışman kadrosu içinde yer alıyor.

Eğitimlerden koleksiyon kurmaya, yurtiçi ve yurtdışı gezilerden kültür sanat yayıncılığına kadar uzanan geniş yelpazedeki danışmanlık hizmetlerimizin her aşamasında keyifle hizmet veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki kültür ve sanat insanı ve kurumları zenginleştirir, keyif verir.

 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

  • Koleksiyoner, potansiyel koleksiyoner ve sanat alıcılarına yönelik strateji belirleme, uygulama danışmanlık hizmetleri
  • Varolan koleksiyonun analizi, değiştirilmesi kararının ardından eski koleksiyonun yeni alıcılarla buluşturulması
  • Sanat tarihi, koleksiyonerlik, sanat piyasası, müzecilik, galericilik gibi birçok alanda kişiye özel eğitimler
  • Çocuklara yönelik çağdaş sanat eğitimleri, gezileri, atölyeleri
  • Sanat yayıncılığı (şahıs ya da kurum koleksiyonu katalogu hazırlamak, dergi, prestij kitap v.b.).

 

Comments are closed.

« »